مقایسه لیوان کاغذی ایرانی و خارجی

مقایسه لیوان کاغذی

بسیاری از کافه ها و رستوران های پرفروش و معتبر به دنبال به کار گیری بهترین محصولات اولیه برای ارتقاء بهره وری و پرستیژ کاری خود هستند. از این رو بسیاری از آنان تمایل دارند از مواد اولیه و ابزار خارجی بخاطر کیفیت بیشترشان استفاده کنند که در این صورت هزینه‌های تولید خود را افزایش داده‌اند. لیوان‌کاغذی بیرون‌بر نیز از نمونه محصولاتی است که هم در داخل کشور تولید شده و هم نمونه خارجی دارند. در این نوشتار میخواهیم به این پرسش پاسخ دهیم که در قبال تهیه لیوان خارجی چه چیزی به دست می­‌آوریم؟ آیا این گونه لیوان‌ها ارزش تهیه کردن و به کارگیری در صرف غدا و نوشیدنی را دارند یا خیر؟

معرفی چند برند خارجی

 

dixie

لیوان دیکسی

Dixie یک برند محبوب و آمریکایی است که به تولید لیوان کاغذی مبادرت دارد. محصولات Dixie با کیفیت بالا، استحکام قوی و طراحی جذابی عرضه می‌شوند. طبق ادعای این شرکت در حدود 80 درصد محصولاتشان از الیاف گیاهی تجزیه پذیر ساخته شده است. در حال حاضر تولیدات این شرکت به دلیل چالش های کاری متوقف شده است.

 

solo

لیوان سولو

سولو نیز یک شرکت امریکاییی تولید محصولات یکبار مصرف کاغذی است که کار خود را از سال 1936 با تولید قیف­های کاغذی آغاز. این شرکت از سال 2008 تا کنون انواع محصولات سازگار با محیط زیست را که از مواد بازیافتی و تجدید پذیر ساخته شده اند را تولی و ارایه می­­کند. شرکت سولو همواره به نوآوری و ثبت اختراعات جدید در صنعت بسته بندی و ظروف یک بار مصرف معروف بوده است.

 

hefty

لیوان هفتی

   Hefty نیز یک شرکت بزرگ و خلاق امریکایی است که از طریق فروش اینترنتی محصولات خودر را در اقصی نقاط دنیا به فروش می­رساند. هفتی نیز مانند سولو ابداعات زیادی را در صنعت بسته بندی از آن خود می داند. هفتی مدعی است که اولین بشقاب فومی و کیسه نگهداری غذا را او تولید کرده است. همچنین این شرکت صدها مدل از لیوان های فنجان های کاغذی را در رنگ ها و طرح های متنوع تولید و عرضه می­کند.

 

detpack

لیوان دت پک

دفتر مرکزی شرکت چند ملیتی (دت پک) در حال حاضر در آدلاید استرالیا مستقر است. کمپانی دت‌پک (Detpak) راه حل‌های بسته‌بندی نوینی را در صنایع غذایی با به کارگیری کاغذ و مقوا ارائه می دهد. کاغذی که از الیاف منابع پایدار و طبیعی تهیه شده است. این شرکت همواره خود را در سطح یک بازار محصولات یک بار مصرف در دنیا معرفی و تثبیت کرده است و مدعی است که ارتقا و توسعه خود را همگام با رویکرد های نوین صنعت غذا و نوشیدنی پیشبرده است. دت پک یکی از پیشگامان تحول در جنس کاغذ مورد استفاده در صنعت ظروف کاغذی و تولید الیاف های سازگار با طبیعت است که واردات مستقیم آن به ایران را داریک پک بر عهده دارد.

 

Huhtamaki

Huhtamaki

بزرگترین تولید کننده لیوان کاغذی در دنیا اما همین کمپانی هندی است که در بیش از ۳۵ کشور دفاتر و واحدهای تولیدی دارد و به دلیل مزیت های رقابتی اقتصاد هند گوی سبقت را از سایر رقیبان ربوده است. مدیران این شرکت نوپا همواره در اندیشه توسعه و ترقی خود بوده و روز به روز کیفیت محصولات خود را افزایش داده اند.

 

داریک پک، سازگار، متنوع، مقاوم

همانطور که در بالاتر به این مطلب اشاره شد تهیه لیوان کاغذی خارجی هزینه بیشتری را در بر میگیرد. قیمت جهانی هر عدد لیوان کاغذی خارجی نظیر برندهای سولو و هفتی چیزی 69 سنت (0.69$) است که با توجه به قیمت کنونی دلار مسلما قیممتی بالاتر از 20 هزار تومان را خواهد داشت. لیوان های برند هندی هاهتمکی 16 سنت و بالا تر از 10 هزار تومان تخمین زده می­شود. در این سوی بازار اما، شرکت داریک پک به عنوان پرچمدار عرضه کننده لیوان های کاغذی دوجداره نوین و دوست دار محیط زیست، در رنج قیمتی دوهزار تومان تولید و به طور عمده عرضه میگردد.

در خصوص عوامل کیفی لیوان دوجداره کاغذی که باید دارا باشند نیز باید گفت که این لیوان ها 100 درصد ساخته شده از الیاف های گیاهی بوده و نسبت به طبیعت و بدن آدمی سازگار است. ضمن اینکه در پروسه تولید نیز از هیچگونه چسب شیمیایی استفاده نشده است. لیوان های کاغذی داریک پک در انواع تک جداره، دو جداره، سه جداره، درب دار و کرکره ای و در سایز های گوناگون قابل ارایه هستند.

از حیث تنوع  نیز باید همواره خریداران این محصول در نظر داشته باشند که نمونه های خارجی هیچگاه قابلیت شخصی سازی طرح لیوان ها را نداشته و فقط امکان تهیه طرح های پیش فرض وجود خواهد داشت. در عوض اما داریک پک با در ایجاد امکان چاپ طرح اختصاصی همواره نسبت به رقبای خارجی خود از این حیث برنده خواهد بود.

به طور کلی میتوان گفت که محصولات خارجی لیوان کاغذی علی رقم هزینه های بالای در خرید و ارسال سفارش تفاوت محسوسی از نظر کیفیت ندارند. جدای از اینکه یک لیوان کاغذی ایرانی ممکن است در بعضی از آپشن­ها از سرآمد نیز باشد

 

Call Now Button