لیوان کاغذی یکبار مصرف چند سی سی است؟

اگر بخواهیم در مورد سایز متناسب لیوان­‌های سرو انواع نوشیدنی بدانیم ابتدا باید به مقتضیات هر نوشیدنی واقف باشیم. منوی رایج کافه‌ها معمولا شامل نوشیدنی‌های گرم و سرد است که هر کدام طیف‌های متعددی را شامل می­‌شود. به طور مثال نوشیدنی­‌های گرم بر پایه قهوه، چای، شکلات و نوشیدنی­‌های سرد نیز بر پایه شربت، آبمیوه و شیک‌­های نوشیدنی (میکس شده با شیر) ساخته می‌شوند. علاوه بر اینکه هر نوشیدنی بسته به سفارش و ذائقه مشتری می‌تواند دارای طعم‌ دهنده یا سیروپ (syrup)، شیر، خامه، کف، پودر شیر یا شکلات باشد که به طعم و ظاهر آن افزوده می‌شود. مجموعه این عوامل و ویژگی­‌های نوشیدنی تعیین­ می­کنند که لیوان بیرون­‌بر کافه چند سی­‌سی است و بدین ترتیب هر نوشیدنی ممکن است لیوان مخصوص خود را داشته باشد که بر اساس حجم، شکل، جنس و رنگ آن انتخاب می‌شود.

 

هر نوشیدنی با چه نوع لیوانی متناسب است؟

همانطور که بیان شد فارق از موضوع حجم لیوان­‌ها باید در نظر داشت که بر حسب تقسیم‌­بندی کلی نوشیدنی­های سرد و گرم، نوشیدنی‌های گرم به لیوان ­های مقاوم‌­تری نیاز دارند و نوشیدنی‌­های سرد نیز در انواع لیوان‌های کوچک‌ و بزرگی که قابلیت انتقال سرما را داشته باشند سرو می‌شوند. این امر به دلیل این است که نوشیدنی‌های گرم باید دم داشته باشند و تا زمان سرو همچنان گرم بمانند و همچنین لب­‌های مصرف کننده را نسوزانند و در مقابل نوشیدنی‌های سرد باید تازه و خنک باشند و خنکای نوشیدنی را به خوبی به لمس مصرف کننده برسانند. از این رو، نوشیدنی‌های گرم نظیر قهوه و چای معمولا در سرویس­‌های داخل سالن لیوان‌های سرامیکی یا شیشه‌ای و نوشیدنی‌های سرد بهتر است در لیوان‌های پلاستیکی یا فلزی و در سایز­های مخصوص به خود سرو ‌شوند. این امر به دلیل این است که سرامیک و شیشه حرارت را نگه می‌دارند و پلاستیک و فلز حرارت را منتقل می‌کنند. در فاز مصارف بیرون­‌بر نوشیدنی­‌های گرم اما شرایط کمی متفاوت تر خواهد بود. بدیهی است که در این صورت سرویس­‌دهنده به لیوان­‌ها و فنجان­ های یکبار مصرف روی خواهد آورد و با توجه به تنوع محصولات داخل بازار و گزینه­‌های گوناگون پیش روی مصرف کننده ممکن است کمی گیج کننده به نظر برسد. ولی با در نظر گرفتن ضرورت­‌های یک محصول بیرون­‌بر در می‌یابیم یک لیوان بیرون بر سه ویژگی را لازم است دارا باشد تا کیفیت نوشیدنی تحت تاثیر قرار نگیرد.

  1. لیوان با محصول واکنش نشان ندهد. تا طعم، بو و سلامت نوشیدنی تحت تاثیر قرار نگیرد.
  2. لیوان بخوبی از موجودیت داخل خود محافظت کند تا نوشیدنی در نگهداری و حمل‌ونقل به بیرون لیوان نشت نکرده و خرابی و کثیفی برجای نگذارد.
  3. لیوان حرارت نوشیدنی گرم را تا حد امکان حفظ کرده و عایق باشد.

لیوان­‌2های پلاستیکی به دلیل واکنش بسیار سریع با آب در دمای بالا گزینه مطلوبی نیستند و لیوان­‌‌های تکجداره کاغذی نیز حرارت را آنگونه که باید حفظ نکرده و ممکن است باعث نارضایتی شوند. در این صورت لیوان کاغذی دوجداره بهترین گزینه خواهد بود. چرا که هم در حفظ دمای نوشیدنی بیشترین عملکرد را  داشته و از منظر استحکام نیز قابل اتکاترند. این لیوان­ها همراه با درب­های ضد نشتی که قابلیت جلوگیری از درز نوشیدنی به بیرون را دارا باشند تولید و عرضه می­‌شوند.

در هر صورت نکته ای که در خصوص لیوان­‌های کاغذی حائز اهمیت است و باید به آن توجه داشت این است که سایز لیوان باید با حجم نوشیدنی خوانایی داشته باشد. چرا که در صورت سرو نوشیدنی کم حجم در لیوان سایز بزرگ فضای خالی داخل لیوان باعث سرد شدن نوشیدنی می­‌شود و از آن مهم­تر تناسب و زیبایی خود را هنگام سرویس دهی از دست خواهد داد.

 

هر نوع نوشیدنی متناسب با چه سایزی است؟

در مصارف بیرون‌­بر برای مثال، انواع مشتقات قهوه مانند اسپرسو، امریکانو، لاته، موکا و کاپوچینو، معمولا در لیوان‌های کاغذی با سایز­های مختلف سرو می‌شوند. اسپرسو که نوشیدنی غلیظ و سنگین‌­تری است، در لیوان‌های کوچک و تخت سرو می‌شود و از 90سی­‌سی تجاوز نمی­کند. چرا که مصرف بیش از حد کافئین برای سوخت‌وساز و سلامت قلب بدن مضر بوده و به هیچ عنوان زیاده روی در مصرف قهوه­‌جات توصیه نمی‌­شود. از این رو لیوان­‌های مخصوص دبل نیز 120سی‌­سی در نظر رفته می‌­شود. لیوان­‌های مخصوص امریکانو هم که نوشیدنی رقیق و سبک است، لیوان‌هایی بزرگ و بلند با سایز پیشنهادی 220سی­‌سی بوده که البته سرو آن بنا به درخواست مشتری تا 360سی­‌سی هم قابل افزایش است. کاپوچینو، لاته و موکا که نوشیدنی‌های خامه‌ای و شیرین هستند، در لیوان‌های بزرگ و حجم 220 تا 360 سی­‌سی معمولا سرو می‌شوند.

انواع چای‌های گرم مانند چای سیاه، چای سبز، چای سفید، چای اولانگ، چای ماچا، چای ماسالا و چای ماته نیز عمدتا در لیوان‌های با حجم‌های مختلف سرو می‌شوند. چای‌هایی که دارای محتوای غلیظ­تر و رنگ تیره‌تری هستند، مانند چای سیاه و چای ماسالا، در لیوان‌های متوسط و 220سی­‌سی و چای‌هایی که دارای رنگ روشن‌تری هستند، مانند چای سبز و چای سفید، در لیوان‌های بزرگ‌تر و 360 سرو می‌شوند.

انواع نوشیدنی‌های سرد مانند نوشابه، فراپه، اسموتی، شیک، میلک‌شیک، لیموناد و آبمیوه‌­های طبیعی همانطور که ذکر شد در لیوان‌های پلاستیکی بار سرد یا فلزی با حجم 360 و 480سی­‌سی با درب یا بدون آن سرو می‌شوند. این نوشیدنی‌ها معمولا دارای یخ، خامه، شکلات، مغزها یا تکه‌های میوه هستند که باعث می‌شوند به فضای بیشتری از لیوان احتیاج داشته باشند. حجم لیوان‌های این نوشیدنی‌ها بستگی به میزان مواد اولیه و ترکیبات آن‌ها دارد. ولی در هر صورت می‌­توان در منوی کافه با دو سایز بزرگ و کوچک آماده  شوند.

سخن پایانی

اگر به فکر تاسیس کافه هستید یا می‌­خواهید اصولی‌­تر به تولید و سرو نوشیدنی بپردازید بهتر است با کارشناسان این عرصه مشورت کرده تا علاوه بر آشنایی با سایز­های گوناگون لیوان‌­های کاغذی، انواع لیوان‌­های ایرانی و خارجی در کیفیت­‌ها و قیمت­‌های مختلف را با قابلیت چاپ اختصاصی و آماده سازی سریع سفارشات بشناسید.

Call Now Button