معرفی انواع جعبه سیب زمینی و سوخاری

جعبه‌های سوخاری و سیب زمینی کاغذی از این حیث که دارای وجه اشتراک در نوع محصول استفاده شده و ویژگی‌های آن می‌باشند عمدتا در یک دسته بندی قرار می‌گیرند. از این رو اگر از نظر سایز و ابعاد متفاوت باشند، دست کم از نظر مدل‌هایی که تولید می‌شوند شبیه یکدیگرند. به همین دلیل‌ ما در این نوشتار ابتدا به ویِژگی‌هایی که این جعبه‌ها باید داشته باشند خواهیم پرداخت. سپس به معرفی انواع آنها و شرح خصوصیات منحصر بفردشان و اهداف خاصی که داریک‌پک برای طراحی و تولید آنها داشته است خواهیم پرداخت.

ویژگی ­های یک جعبه سوخاری خوب

اساسا هر جعبه بیرون بر غذا لازم است دو دسته از ویژگی‌ها را داشته باشد. دسته اول ویژگی‌­های عمومی می‌باشند که تمامی ظروف بیرون‌بر باید حائز آن باشند. به عبارتی کیفیت بسته‌بندی غذا و حتی خود غذا مشروط به دارا بودن چنین ویژگی­‌هایی می‌شوند. در ذیل به برخی از این ویژگی‌ها اشاره خواهد شد. دسته دوم از خصوصیاتی که یک جعبه سیب زمینی یا سوخاری لازم است دارا باشد، ویژگی‌هایی هستند که با توجه به نوع استفاده و کاربرد‌های ترجیحی این ظروف توسط سازنده آنها در طراحی آنها لحاظ شده و این ظروف را از بقیه مدل‌ها مجزا می‌کند.

وِیژگی‌ های عمومی جعبه سوخاری و سیب زمینی

استحکام و مقاومت جعبه:

 جعبه باید از آسیب رسیدن به محتویات درون بسته جلوگیری کند و بتواند محتویات را آنگونه که طبخ و تزیین شده به صرف مصرف‌کننده برساند. بدین منظور مقوای ایندربرد بهداشتی 270گرمی لمینت شده با لایه پلی اتیلنی، یکی از بهترین انتخاب‌هاست. داریک‌پک نیز به عنوان پیشتاز در تولید و پخش ظروف اختصاصی بیرون‌بر از این نوع کاغذ برای جعبه‌های بیرون‌بر خود بهره می‌گیرد

بهداشت در بسته بندی غذا:

جعبه باید از مواد غذایی در برابر راهیابی آلودگی محیط بر روی غذا جلوگیری کند. علاوه بر این باید از درز پیدا کردن غذا به بیرون از ظرف جلوگیری کند تا محیط پیرامون کثیف نشود. همچنین در مورد جعبه‌های با چاپ اختصاصی و یا رنگی لازم است روی آن یک لایه محافظ کشیده شود تا قسمت‌های چاپ شده رابطه مستقیم با غذا نداشته باشند.

سازگاری با فرم غذا:

جعبه غذا باید با نوع و شکل غذا سازگار باشد ضمن اینکه حین مصرف آسان و بسرعت قابلیت باز و بسته شدن را دارا باشد. برای مثال، جعبه سیب زمینی مخصوص سرو بیرون‌بر باید به اندازه کافی عمق داشته باشد تا سیب زمینی ها سریع سرد نشود. و باید به اندازه‌ای پهن باشد که بتوان براحتی به محتویات ظرف دسترسی پیدا کرد.

جذابیت و تبلیغاتی بودن جعبه:

یک جعبه بیرون‌بر سوخاری لازم است از طرح‌های مبتکرانه و رنگ‌های متناسب با فست فود بهره گیرد. لوگو، نام و شعار مخصوص برند، بیش از هر عاملی در تصویر ذهنی مشتریان و شکل گیری هویت بصری برند فست فود تاثیرگزار است. عاملی که می‌توان نام سفارشی‌سازی یا اختصاصی‌سازی جعبه را بر روی آن نهاد.

 

انواع جعبه برگر و سیب زمینی با معرفی ویژگی‌های اختصاصی

 

در زیر انواع جعبه‌ها به گونه‌ای ذکر شده‌اند که قابلیت مقایسه‌ی با یکدیگر را داشته باشند. البته همانطور که ذکر شد جعبه های سیب زمینی و سوخاری را می‌توان با توجه به ملاحظات فست‌فود‌ها و سیاست‌های فروشش‌شان، به جای یک‌دیگر استفاده کرد.

جعبه لاک باتم

با حجم 2057 سی­‌سی یک نفره که درب ظرف از بالا تا شده و به طرفین به شکل کادو‌پیچ بست می‌گردد. این نوع ظرف به‌ دلیل تاکید بیشتر به امر بسته بندی و محسنات بیرون‌بر، کمتر داخل سالن توصیه می‌گردد.

جعبه سوخاری لاک باتم

 

جعبه بیرون بر 4 تکه و 7 تکه

  • جعبه سوخاری مرغ 4 تکه با حجم 2367 سی‌­سی مناسب برای 1 تا 2 نفر که درب ظرف از بالا به وسیله دو قلاب کاغذی محکم بسته شده و دارای دستگیره­ای جهت حمل آسان می­باشد.
  • جعبه 7 تا 9 تکه مرغ سوخاری سایز برزگ تر جعبه 4 تکه بوده و با حجم 5040 سی­‌سی برای 3 یا 4 نفر کافی است.

جعبه سوخاری خروسجعبه سوخاری

جعبه سفره ای

جعبه سوخاری سفره­ای با حجم 1842 سی­‌سی یک نفره که به دلیل قابلیت باز شدن حالت سفره­ای پیدا کرده، مناسب سرو­های داخل سالن بوده و صرف غذا با اطمینان خاطر و لذت بیشتری را به ارمغان می­‌آورد.جعبه سفره ای

ظروف قایقی

  • ظرف­‌های قایقی داخل سالن متوسط با حجم 706 سی­‌سی، بدون درب، کم ارتفاع و تنها مناسب سرو داخل سالن
  • ظرف­های قایقی داخل سالن بزرگ با حجم 937 سی‌­سی
  • جعبه سیب زمینی قایقی با حجم 405 سی‌سی

جعبه چهار نقطه

جعبه سیب زمینی 4 نقطه با حجم 877 سی‌سی که با چهار درب از چهار طرف بالا بسته شده، طرحی نوآورانه داشته و مناسب سفارش بیرون‌­بر می­‌باشد.

جعبه سوخاری 4 نقطه

جعبه مستطیلی

  • جعبه مستطیلی کوچک با حجم 745 سی‌سی. این جعبه با تعبیه درب محکم و مطمئن برای سفارشات بیرون بر ایده‌­آل می­‌باشد. بالاخص زمانی که قصد جاسازی بهینه تعداد زیادی ظروف در کیسه بیرون‌‌بر را داریم.
  • جعبه مستطیلی بزرگ با حجم 1105 سی‌سی جعبه پیشنهادی داریک­‌پک برای پیش‌­غذای ویژه و پر حجم

جعبه سوخاری و سیب زمینی مستطیلی

جعبه مخروطی

با حجم 972 سی‌سی که با شمایل ذوزنقه‌ای خود از ظاهری نوین و جذاب نیز برخوردار است. شیوه باز­و­بسته شدن این جعبه همانند جعبه های چهار نقطه می­‌باشد و برای سفارشات تک گزینه مطلوبی است.

جعبه سیب زمینی مخروطی

Call Now Button