بهترین زمان برای افتتاحیه کافه و رستوران

opening ceremoney

در این مقاله قصد داریم درمورد افتتاحیه کافه یا رستوران و نکاتی که لازم است پیرامون آن بدانیم صحبت کنیم. معمولا اولین ایده‌ای که به ذهن برگزارکنندگان مراسم می‌افتد انتخاب مکان مناسب برای برگزاری هرچه بهتر این مراسمات است.  اما در مورد کافه و رستوران از این دغدغه فارق خواهیم بود. چرا که بهترین مکان برای برگزاری جشن افتتاحیه فضای خود آنهاست. از آنجایی که هم میز و صندلی و فضای کافی جهت نشستن دارد. و هم اینکه به حاضرین این امکان را می‌دهد که در گروه‌های کوچک با هم گپ و گفتی صمیمانه داشته باشند. همچنین محیط خود رستوران بهترین فرصت برای خلق خاطره‌ای جمعی و لحظات ماندگار در یاد حضار خواهد بود. که این موضوع بهترین فرصت برای جلب نظر مشتریان و تبدیل آنان به مشتریان پای ثابت خواهد بود. البته نباید فضای مناسب برای مهمانانی که تمایل دارند به صورت ایستاده از خودشان پذیرایی کرده و جشن را دنبال کنند فراموش کرد. به علاوه اینکه مسیر رفت و آمد و ایستادن میهمانان را نیز در نظر داشته باشید تا از هرج و مرج و ریخت و پاش های ناخواسته که باعث کثیفی محیط می‌شوند پیشگیری شود. اینها تماما نکاتی بود که در مورد فضای برگزاری مراسم باید یادآوری کرد. در ادامه به سایر نکاتی که در برگزاری مراسم افتتاحیه باید پرداخته شود اشاره خواهد شد.

بهترین زمان برای برگزاری مراسم بازگشایی کافه و رستوران

بهترین زمان برای برگزاری مراسم افتتاحیه در طول سال موقعی است که مشتریان شما بیشترین اوقات فراقت را دارند. به طور کلی در شهرهای سرد سیر مردم درفصل زمستان تمایل زیادی برای گشت و گذار و تفریحات از پیش اندیشیده شده ندارند و همین موضوع می‌تواند انگیزه‌ای برای شرکت در چنین مراسماتی باشد. پس اگر قصد راه‌اندازی کافه را دارید، با شناسایی بهترین زمان و فراهم آوردن یک پذیرایی گرم به همراه قهوه و چایی محیطی دلنشین برای میهمانان فراهم آورید.

  علی رقم تمایل اکثر صاحبان مشاغل مبنی بر اینکه تاریخ  مراسم خود را در روزهای تعطیل و یا عید تنظیم می‌کنند باید بگوییم که در این ایام معمولا مردم خود برای روزشان برنامه ای داشته و یا به سفر می‌روند،  احتمال اینکه شما حتی بسیاری از مدعوین پروپاقرص خود را از دست بدهید زیاد است. بهتر است در شناسایی زمان مراسم کمی بردباری به خرج داده و خلوت‌ترین و عادی‌ترین روز سال را برای این کار انتخاب کنید. دقت کنید که این مراسم با ایام سوگواری جامعه تداخل نداشته باشد. بسیاری از این ایام در تقویم قید نشده ولی توسط عده‌ای پاس نگاه داشته می‌شوند.

 

 

caffee shop

 

سرگرم کردن میهمانان

برای سرگرم کردن مردم در مراسم افتتاحیه، می‌توانید از ایده‌های مختلفی استفاده کنید. ابتدا باید به فکر کودکان بوده و بازی‌هایی برای کودکان تدارک ببینید. برای مثال، می‌توانید بازی‌هایی مانند پین‌تری، کوچه بازار، یا مسابقاتی که بهانه‌های مختلف آنهارا صاحب جایزه کنید برگزار کنید. کمک گرفتن از دلقک برای اینکار بسیار جوابگوی شماست. شاد کردن کودن از دو جهت قابل اهمیت است: یکی خود کودکان و دیگری فراغت والدینشان که ترجیح می‌دهند ساعاتی را بدون دلمشغولی بگذارنند.

برگزاری شوی صحنه‌ای یکی دیگر از راهکارهاست. اختصاص دادن دقایقی به کمدی استندآپ با به‌کارگیری یک شومن متخصص و زبده سرگرم کننده ترین بخش برنامه شما خواهد بود. خنده گرفتن از حضار کاری است دشوار که درصورت موفقیت یقین بدانید که در قضاوت نهاییشان نسبت به مراسم شما تاثیر اصلی را خواهد داشت.

پخش موسیقی تند جدای از اینکه می‌تواند اغواگرانه به نظر برس، به علت ازدحام صوتی که ایجاد می‌نماید، بالاخص برای کسبه و سکنه اطراف می‌تواند مزاحمت‌آفرین باشد. بهتر است به جای ظواهر روی محتوای خدمات و محصولاتتان مانور دهید و از نواهای ملایم و درخور فضا استفاده کنید. اعمال عوام پسندانه مانند هنگام جشن افتتاحیه بزودی فراموش می‌گردند. آنچه که در یادها خواهد بود، کیفیت کار شماست. بنابراین سعی کنید از غذا و نوشیدنی‌های منوی کافه یا رستوران خودتان برای پذیرایی از مهمانان استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید از کیک‌های تزئینی، نوشیدنی‌های مختلف، و یا حتی وعده های غذایی به صورت فینگر‌فود جهت پذیرایی  استفاده کرده تا میهمانان بتوانند خوراکی‌های مختلف را تست کنند. از عابرین کوچه و خیابان غافل نشوید. فردی را مامور کنید تا بخش‌هایی از خوراکی‌های چشن را به همراه ظروف یکبار مصرف به خیابان برده و بین عابرین پخش کنند تا علاوه بر تبلیغ بتوان آنها را برای مراسم جذب کرد. (البته اگر در تامین میهمانان کافی برای برگزاری مراسم بازگشایی خود دچار چالش هستید.)

 

شما می‌توانید برای ادامه برنامه خود از برگزاری مسابقاتی برای اعطای جوایز بهره‌مند شوید. بهتر است جوایز شامل خدماتی باشد که خودتان ارایه می‌دهید. مثلا می‌توانید بن‌هایی برای تعدادی خاص و دفعاتی محدود برای برندگان در نظر بگیرید تا با آنها بتوانند حضورا از رستوران یا کافه شا استفاده کنند. و یا اینکه این بن‌ها شامل تخفیفی از درصد کل مبلغ نهایی باشند. اینکار هم جنبه تبلیغی برای برندگان داشته و هم به شلوغ به نظر رسیدن کسب و کارتان در روزهای اولیه پس از افتتاح کمک کند.

 

نکات پایانی

مواردی مانند تجهیزات صوتی، نورپردازی، دکوراسیون و تامین ظروف از مواردی است که باید برای برگزاری مراسم افتتاحیه هرچه بهتر مراسم در نظر گرفته شوند. که برای اینها می‌توانید با شرکتهایی که وظیفه برگزاری اینگونه مراسمات را برعهده می‌گیرند مشورت کرده و از آنها کمک بگیرید. مطالب فوق نکاتی بود که هرکسی ممکن است بداند. اما لیست کردن آنان برای ایینکه از قلم نیوفتند لازم است.

Call Now Button