بایدها و نبایدهای راه‌اندازی رستوران

راه اندازی رستوران

مشکلات اقتصادی و رکود در صنعت و بازارهای صنعتی ایران در ده‌ ساله گذشته بسیاری از سرمایه‌داران را مجاب کرده که پول خود را از بیزینس‌های پررسیک در امان نگه داشته و در بازارهایی نظیر خوراک و بازار مسکن که با نیازهای ابتدایی مردم سرکار داشته و نوسانات ارضی و تورم چندان ان‌ها را تهدید نمی‌کند. در چند سال اخیر شمار رستوران‌های تازه تاسیس که بصورت زنجیره‌ای نیز شروع به کار کرده و علی‌رغم سرمایه گزاری‌های بزرگ و با پشتوانه به شکست انجامیده‌اند، بیش از هر دوره‌ی دیگری رو به افزایش است. در آن طرف ماجرا همگی شاهد کترینگ‌ها و فست‌فودهای کوچک محلی نیز بوده‌ایم که با کمترین هزینه و با بهره‌مندی از تخصص، شیوه‌های علمی و تبلیغات هدفمند بیشترین بازدهی را برای خود حاصل نموده و با بهره‌گیری از سرویس‌های سفارش اینترنتی غذا نظیر اسنپ‌فود نیز به موفقیت‌های تجاری پرسودی رسیده‌اند. 

اگر سوال شما این است که چه دلایلی باعث شکست یک رستوران می‌شود و درعوض پشت موفقیت کسب‌وکار یک فروشنده صنایع غذایی چه عواملی می‌تواند نهفته باشد این نوشتار برای شما خواندنی است. صد البته که روزی‌دهنده اصلی خداست! اما پس از توکل بر او ناگزیریم که بر قواعد علمی هر کاری اشراف داشته باشیم تا خطاهای محاسباتی و اصولی خود را گردن کس دیگری نندازیم. 😊 در ادامه با ما همراه باشید

برای راه‌اندازی رستوران چه باید کرد؟

اولین گام برای برپایی یک واحد خدماتی در عرصه صنایع غذایی کسب مجوزهای لازم و پشت‌سر گذاشتن دست‌اندازهای قنونی است. در هر نقطه از دنیا این مرحله سختی‌های خود را دارد. شما ملزم خواهید بود که از رعایت استانداردهای بهداشتی، ایمنی، مالیاتی و قانونی اطمینان حاصل کنید و یا درصورت نیاز گواهینامه‌های مربوط به آن را کسب  کنید. مجوزهای قانونی که شما نیاز به داشتن آنها دارید شامل پروانه کسب، مجوز مکان، مجوز های بهدشتی و سایر مجوزهای مربوط به قوانین محلی هر شهر یا کشور مدنظر. از قضا کشورمان ایران از نظر سهولت و امکان راه‌اندازی یک کسب‌وکار کوچک در رده‌ی نسبتا بالایی نسبت به کشورهای پیشرفته قرار می‌گیرد. (البته بغیر از خدمت سربازی که برخی از آقایان به دلیل قرارگیری این محدودیت بر سر راهشان مجبور می‌گردند پروانه کسب خود را بنام بستگان مورد اعتمادشان اخذ کنند!) نکته دیگری که لازم است آن را منظور کرد این است شما همچنین باید از انجام فعالیت‌های ممنوعه مانند فروش الکل، مواد مخدر، غذاهای غیرحلال و غیره خودداری کنید. برای راه‌اندازی رستوران در ایران، شما نیاز به گرفتن مجوزهای زیر دارید:

  • پروانه کسب از اتحادیه صنفی مربوطه
  • اخذ کارت بهداشت از مرکز بهداشت شهرستان و کارت معاینه پزشکی
  • گواهی عدم اعتیاد به مواد مخدر و عدم سوء پیشینه با مراجعه به مراکز درمانی تحت نظر مراکز انتظامی
  • گواهی موافقت اداره نظارت بر اماکن نیروی انتظامی
  • گواهی گذراندن دوره آموزشی از موسسه آموزشی معتبر
  • تشکیل پرونده مالیاتی در اداره مالیات

 

افزایش بازدهی رستوران  و گسترده کردن شعاع امنیت  تجاری:

 بدین منظور، شما بایستی  بایستی بر روی کیفیت غذاها، خدمات و محیط رستوران تمرکز کنید. شما باید بازار هدف از حیث گروه‌های اجتماعی، سنی و اقتصادی را شناسایی کرده و بدانید برای چه کسانی می‌خواهید خدمات ارائه دهید. این شما را در تعیین منو، شیوه‌های پخت و انتخاب مواد اولیه کمک می‌کند. نیازها و انتظارات مشتریان را بشناسید و بر اساس آن‌ها استراتژی‌های بازاریابی، قیمت‌گذاری، تبلیغات و ارتقاء رستوران خود را انجام دهید. بهتر است راه‌های ارتباط با آنها را تقویت کرده تا بتوانید بازخوردهای موثری را در جهت ارتقاء عملکرد خود دریافت کنید.

شما همچنین نیازمند شناخت و تحلیل رقبا هستید. از قدیم گفتند دشمن دانا بهتر است از دوست نادان! همچنین در این اقتصاد پر از چاله‌های خطرناک لازم است تا هزینه‌های اولیه را برآورد کرده و تا حد امکان آنها را کنترل کنید. تجربه نشان داده است که محاسبات مالی راه‌اندازی رستوران و پیاده سازی آن در عمل طی چندسال اخیر زمین تا آسمان متفاوت است و بسیاری از تازه کاران را حین تجهیز رستوران به دام می‌اندازد. بودجه‌بندی مناسبی داشته باشید تا هزینه‌های اولیه و هزینه‌های رایج را تحت کنترل خود درآورید. شما باید نرخ سود رایج و مورد انتظار در ایران را در نظر بگیرید تا سرمایه‌گذاری مطمئن و بازدهی بالا را انتخاب کرده و از رقبا جا نمانید. این روزها هزینه برای همه مهم است. نرخ سود مورد انتظار در شهرهای بزرگ معمولا تا 50% هزینه تولید است. اما رستوران ها و فست‌فودهای شناخته شده و معتبر بیش از این ها سود گرفته و مالیات بر ارزش افزوده‍‍‌شان را هم گردن مشتری می‌اندازند!! که البته شما نیازی به این بلندپروازی‌ها نداشته و با پایین نگه داشتن نرخ سود در پی افزایش بازار تقاضای خود باشید.

 سه موضوع زیر از موضوعات غیر مستقیمی هستند که بر موفقیت برند غذایی‌تان تاثیر می‌گذارند:

رفتار حرفه‌ای با مشتریان

 برای ایجاد رابطه موثر و مثبت با مشتریان، شما باید رفتار حرفه‌ای و مودبانه‌ای داشته و همانطور که بیان شد، به نیازها، نظرات و شکایات مشتریان گوش دهید و با احترام و صداقت به آن‌ها پاسخ دهید. شما باید همدلی و قدردانی خود را نشان دهید و از ارائه خدمات با کیفیت و سرعت بالا اطمینان حاصل کنید. فراموش نکنید که تعهد و اصالت در کار بیشترین فایده را برای خودتان دارد. هرازگاهی مشتریان خود را غافلگیر و خوشحال کنید و آنهارا از ارائه تخفیف‌ها، جوایز، امتیازات وفاداری و یا پیش‌غذاهایی رایگان بهره مند گردانید

استفاده از ظروف مناسب و در شان مشتری

ظروف بروز و با کیفیت بازار را شناسایی کرده و آن‌ها را برای سرویس دهی به مشتریان‌تان استفاده کنید. در مسیر انتخاب و به کارگیری ظروف خوب از هزینه آن به بهانه صرفه جویی کم نگذارید که چنین هزینه‌هایی عین سرسرمایه گذاریست. فراموش نکنید در انتخاب ظروف بین سرو داخلن و خارج از آن تفکیک قائل شوید. ظروف داخل سال باید شیک، مدرن و بروز بوده و بتوان آن‌ها را سریع تمیز کرد. ظروف با خلل و فرج فروان از نظر بهداشتی توصیه نمیگردد. ظروف بیرون بر نیز از آنجایی که علاوه بر ارائه غذا باید از آنها نگه داری نیز کنند تا غذا سالم و با کیفیت حفظ شده و به مقصد برسند از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند. امروزه ظروف بیرون بر و یکبار مصرف متنوعی در بازار موجود است که هرکدام ویژگی‌ها و کاربردهای خود را دارند.

 

خلاقیت در طراحی دکوراسیون، نورپردازی و طراحی داخلی:

 برای ایجاد یک فضای جذاب، دلپذیر و منحصر به فرد برای رستوران خود، شما باید به چهار اصل مهم در تمام ابعاد طراحی داخلی توجه کنید: 1.تعادل 2.تناسب 3.تمرکز 4.هماهنگی. 

شما می‌توانید با استفاده از رنگ‌ها، بافت‌ها، الگوها، مبلمان، لوازم دکوری و آثار هنری، یک فضای هماهنگ و در عین حال متنوع ایجاد کنید. همچنین با استفاده از نورپردازی مناسب، فضای خود را روشن، گرم، دنج و زنده کرده و با استفاده از نور طبیعی و مصنوعی، فضای خود را به لایه‌های مختلف تقسیم کنید و نقاط تمرکز (مانند مجسمه، تابلو و غیره) در دکوراسیون خود را برجسته کنید. در دکوراسیون داخلی منابع نوری مختلف مانند لوسترها، چراغ‌های رومیزی، هالوژن‌ها و غیره و جود دارند که می‌توانید فضای خود را با آنها مناسب‌سازی کنید.

نتیجه گیری 

با فراگرفتن و عمل به این نکات شما می‌توانید ضریب خطای خود را پپایین آورده و اقتصاد شغلتان را از فروپاشی نجات دهید. انتخاب یک بیزنس کم ریسک و پربازده آرزوی هر فردیست.

 

Call Now Button