آیا لیوان کاغذی در فر و توستر می­ سوزد؟

لیوان کاغذی در تستر و فر

لیوان کاغذی  یا همان لیوان‌هایی که ساخته شده از جنس الیاف‌های گیاهی هستند، دوستدار محیط زیست بوده و در برابر حرارت بالا نیز مواد سمی بخصوصی را از خود تولید نمی‌کنند. سالیان زیادی است که استفاده از این لیوان­‌ها به صورت فراگیر جایگزین لیوان­ های پلاستیکی یا حتی کاپ­‌ها و گلس‌­های پذیرایی شده‌اند. مطلب پایین درصدد پاسخ به یک پرسش­ ساده در مورد مقاومت لیوان های کاغذی در برابر گرما و کم و کیف استفاده از این لیوان‌­ها در دستگاه هایی نظر فر و یا مایکروورو می­باشد.

پاسخ به یک پرسش متداول پیرامون لیوان کاغذی

لیوان کاغذی  پس از قرار گرفتن ممکن است در معرض حرارت مستقیم قرار گرفته و سوزانده شود. هرچند مقاومت کاغذ در برابر گرما به عواملی مانند جنس کاغذ ضخامت کاغذ، رطوبت محیط و مدت زمان تماس با حرارت وابسته می‌باشد. کاغذ باگاس معمولاً از پوسته‌های درختانی مانند درختان نخل خرما تهیه می‌شود و می‌تواند در مقابل گرما مقاومت نشان دهد. اما مرزهای دقیق مقاومت آن به عوامل مختلف بستگی دارد.

به طور کلی کاغذ باگاس مقاومت متوسطی در برابر حرارت دارد و در دماهای نسبتاً پایین، مانند 100-120 درجه سانتیگراد تا حدی مقاوم است. اما باید توجه داشت که این کاغذ نهایتاً از مواد گیاهی تشکیل شده است و به عنوان ماده قابل اشتعال شناخته می‌شود. بنابراین، در تماس با حرارت بالا یعنی 180- 220 درجه سلسیوس ممکن است سوزانده شود یا آسیب ببیند. برای کاغذهای سلولزی نیز این میزان مقاومت کمتر است.

در مورد مایکروویو یا سولاردوم اما وضعیت کمی متفاوت تر است. وقتی که لیوان کاغذی در مایکروویو قرار می‌گیرد و اجازه می‌دهید که مواد غذایی درون آن گرم شود، دمای بالای غذای درون ظرف ممکن است باعث شود کاغذ گرم شود. اما کاغذ مستقیم در معرض سوختن قرار نمی‌گیرد.

البته باید گفت که بسیاری از لیوان‌های معمولی بازار را (به دلیل استفاده لایه پلی اتیلنی) فقط می‌­توان برای گرم کرد­ن های سریع نوشیدنی های گرم نظیر چای و قهوه استفاده کرد. ولی برای پخت و پز های طولانی چندان کارساز نیستند.

 

چه نوع کاغذهایی مناسب استفاده در فر هستند؟

برای پخت و پز در فر، به جای لیوان‌های کاغذی میتوان از کاغذهای مخصوص پخت و پز  یا bake paper ها  استفاده کرد که در برابر حرارت هایی تا مرز 220 درجه سانتیگراد نیز مقاومت نشان میدهند. این کاغذ ها در اندازه ها و قطعات گوناگون موجود است و غذاهای لذیذ و مبتکرانه ­ای را می­توان با آنها تجربه کرد. فویل ­های آلومینیومی، ظروف سیلیکونی و یا سرامیکی و شیشه ای که بیشتر آنها را به عنوان پیرکس می­شناسیم برای پخت و پز­های خانگی مناسب هستند.

همچنین برای گرم کردن مایعات و نوشیدنی­‌های گرم در لیوان های کاغذی نیز می‌توان آنها را روی محفظه های مخصوص سیلیکونی قرار داد و آنها را با خیال راحت تری درون فر گذاشت.

Call Now Button